Avcıkoru Tabiat Parkı / Avcıkoru Nature Park

Bitki Günlüğüm ekibi olarak Şile yolu üzerinde bulunan Avcıkoru Tabiat Parkı'nı ziyaret edip sizin için sonbaharın en güzel renklerini yakalamaya çalıştık.

649 hektarlık park adını yakınlardaki Avcıkoru köyünden almış, genellikle meşe, kocayemiş, muşmula, çam ve kestane ağaçları var. Parkın içindeki patikalardan ulaşılması çok zor olan iki küçük gölet de var, bunları görmek isterseniz parkın girişini sağınıza alarak arabayla birkaç kilometre daha yol yapmanız çok daha mantıklı.

Parkın içinde piknik için masalar, oyun parkı ve konaklamak için bungalovlar da bulunuyor ama biz bunlarla ilgilenen kimseyi göremedik. Biraz unutulmuş bir yer ama ortam çok huzur verici ve yaşlı ağaçlar çok güzel. İşte huzurlarınızda Avcıkoru...

***

Bitki Günlüğüm team visited Avcikoru Nature Park on the way to Şile and tried to catch the most beautiful colors of autumn for you.

The 649-hectare park is named after the neighboring village of Avcıkoru, there are mostly oak, strawberrytree, medlar, pine and chestnut trees. There are two small ponds that are very difficult to reach from the paths inside the park. If you want to see them, it makes a lot more sense to drive a few kilometers further, by taking the entrance of the park on your right.

There are picnic tables, a playground and bungalows to lodge in the park, but we did not see anyone responsible for these. The place is a bit forgotten but the environment is very peaceful and the old trees are very beautiful. Here is Avcıkoru..